Miasto i gmina Gołańcz

Wypadek na ulicy Polnej w Gołańczy. Zaginął zabytkowy hydrant.

Ulica Polna w Gołańczy

W nocy z czwartku na piątek doszło do tragicznego wypadku przy ulicy Polnej. Samochód marki BMW zderzył się z trabantem w czasie próby skrętu w lewo. Według policji powodem zdarzenia było niewłączenie przez kierującego nowszym pojazdem kierunkowskazu. Obu kierowcom nic się nie stało jednak w wyniku uderzenia w stojący obok hydrant dosłownie wystrzelił on w powietrze. Nie byłoby w tym może nic niezwykłego, gdyby nie to, że był to zabytkowy przedmiot, który stanął w tym miejscu jeszcze w czasie drugiej wojny światowej. Niestety póki co nie udało się go odnaleźć.

Niezwykły hydrant z Gołańczy

Jak mówi ekspert, hydrant ten jest niezwykle cennym zabytkiem.

– Hydrant był wykonany w stylu biedermeier. Charakterystycznym elementem, po którym można rozpoznać ten konkretny egzemplarz jest złoty sierp i młot znajdujący się na jego głowicy. Pierwotnie znajdowała się tam swastyka jednak władze komunistyczne nie mogły pozwolić na taką symbolikę.

Hydrant jest własnością miasta więc ewentualni znalazcy zobowiązani są go oddać. Posiada on jednak dużą wartość rynkową więc potencjalni szczęściarze niekoniecznie mogą być skorzy do współpracy.

– Szacowana wartość hydrantu to ponad 3 mln. złotych. Może się ona jednak zmienić w zależności od stanu technicznego. Dotychczas był on całkowicie sprawny lecz wypadek mógł go poważnie uszkodzić.

W okolicy pojawili się już pierwsi poszukiwacze lecz ze względu na ich agresywne zachowanie w stosunku do dziennikarzy nie udało nam się przeprowadzić wywiadu.

Niezrozumiała reakcja gołanieckich władz

Mimo tak wysokiej wagi lokalne władze zdają się ignorować zdarzenie. Na nasze pytania o biedermeierowski hydrant odpowiadają, że nic nie słyszeli o takim obiekcie. Tutejsi mieszkańcy również twierdzą, że w tym miejscu nigdy takiego urządzenia nie było. Lokalny komendant OSP pokazał nam nawet mapę wszystkich hydrantów w powiecie na której wyraźnie widać jakoby przy ulicy Polnej nigdy się taki nie znajdował. Pozostaje nam mieć nadzieję, że sytuacja się jak najszybciej wyjaśni.

2 Komentarzy "Wypadek na ulicy Polnej w Gołańczy. Zaginął zabytkowy hydrant."

  1. Mieszkaniec Wagrowca | 11 sierpnia 2017 at 13:02 | Odpowiedz

    U nas w Mieście WĄGROWIEC tylko kradnom dekla od studzienków kanalizacyjnych, to jest szok, bo można wpaść i już sie nie wyjdzie…

  2. W Wągrowcu na Cysterskiej stoi hydrant w stylu eklektycznym i też większość mieszkańców nie ma o tym pojęcia!
    IGNORANCI!

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.