Miasto i gmina Gołańcz

Jak sprawdzić punkty karne w internecie?

CEPIK

Sprawdzanie punktów karnych w internecie

Niedawno rząd udostępnił obywatelom nowe narzędzie w ramach programu CEPiK 2.0, dzięki któremu można sprawdzić ilość otrzymanych punktów karnych bez wychodzenia z domu. Żeby z niego skorzystać trzeba posiadać profil zaufany. Informacje na temat tego, jak go uzyskać można znaleźć pod tym adresem: https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet. Umożliwia on także korzystanie z wielu innych dobrodziejstw, które przygotowało dla nas państwo. Założenie go jest raczej proste a Czytelnicy, którzy już posiadają profil zaufany muszą jedynie wejść na stronę https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet i podążać za instrukcjami. Strona jest dosyć intuicyjna i przydatna, w szczególności dla kierowców, którym często zdarzają się niefortunne sytuacje.

Więcej możliwości w przyszłości

Program CEPiK 2.0 ma w przyszłości oferować o wiele większą funkcjonalność niż tylko sprawdzanie punktów karnych.  Rząd planuje wprowadzenie takich funkcji jak sprawdzanie o uprawnieniach kierowcy czy też historii pojazdu. Z jednej strony dobrze, że obywatelom stara się ułatwić życie ale z drugiej strony pojawiają się głosy o zmarnowanych pieniądzach i innych patologiach.

Stań się głównym komentatorem "Jak sprawdzić punkty karne w internecie?"

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.