Miasto i gmina Gołańcz

Spotkanie w sprawie koronawirusa z Chin w Mieścisku. Monarcha apeluje o rozsądek.

Koronawirusy grożące Polsce

Na dworze królewskim w Mieścisku odbywają się właśnie kilkudniowe obrady dotyczące koronawirusa z Wuhan. W związku z dużymi niepokojami społecznymi Monarcha zaprosił wielu czołowych przedstawicieli świata medycyny oraz regionalnych polityków. Nie otrzymaliśmy pełnej listy uczestników ale poinformowano nas, że swoich przedstawicieli mają tam także władze kościelne. Właściciele niektórych z największych lokalnych przedsiębiorstw również uczestniczą w obradach.

Czy w Polsce jesteśmy gotowi na koronawirusa z Chin?

Choć dziennikarze nie zostali dopuszczeni do dyskusji odbywającej się w siedzibie władcy Mieściska, przedstawiciele panującej monarchii udzielili nam szeregu informacji. Sam król przemawiał na początku tygodnia w sprawie koronawirusa.
Wg ekspertów, chociaż nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku zarażenia SARS-CoV-2, jak brzmi oficjalna nazwa nowego wirusa, to jest to kwestia czasu. Omawiane są procedury, jakie należy zastosować w przypadku potwierdzenia wystąpienia infekcji oraz kwestia wyposażenia i gotowości szpitali w obliczu zagrożenia. Wielokrotnie podkreślone zostało jednak, że okoliczne placówki medyczne są doskonale przygotowane a sposoby działania zostały już dawno przećwiczone przez personel.

Przemówienie króla Mieściska w sprawie koronawirusa z Wuhan

W swoim poniedziałkowym przemówieniu władca miasta podkreślił, iż zagrożenie samym koronawirusem jest bardzo niskie. W przypadku 80% osób przebieg infekcji jest podobny do zwykłej grypy. Jedynie około 20% zarażonych przez SARS-CoV-2 doznaje ciężkiej postaci COVID-19 (z ang. Coronavirus Disease 2019, choroby koronawirusej 2019)

Jaka jest śmiertelność koronawirusa z Chin?

Król Mieściska przytoczył również inne fakty. Spośród około 93 tysięcy potwierdzonych przypadków jedynie około 3200 poniosło śmierć a około 48200 osób zostało wyleczonych. Śmiertelność wirusa z Wuhan wynosi na ten moment około 2% czyli o wiele mniej niż w przypadku epidemii SARS czy MERS. Monarcha z Mieściska podawał również wiele innych statystyk.

Panika groźniejsza od SARS-CoV-2?

Najważniejszym z poruszonych przez króla wątków była kwestia paniki. Bardzo krytycznie odniósł się on do ostatnich incydentów. Szczególnie potępiony przez niego został atak na autobus z chińskimi turystami przejeżdżający przez miasto.
– Jeśli historia ma mnie zapamiętać jako watażkę rządzącego bandą dzikusów, którzy w przypadku pierwszego lepszego wirusa budzą w sobie tak prymitywne odruchy, to wolę chyba być szefem wytwórni muzycznej dla głuchoniemych. – skomentował w typowy dla siebie sposób władca – Jesteście moimi poddanymi i czasami mam wrażenie, że lepiej od was zdaję sobie sprawę, że przewodzę wyjątkową i bardzo zdolną społecznością. Ale za zdolnościami powinna też iść odpowiedzialność.

Reakcje na wiadomości o koronawirusie w Wągrowcu

Władca Mieściska jest znany z bardzo kontrowersyjnego języka. W swojej wypowiedzi odniósł się do paniki związanej z koronawirusem w Wągrowcu. Wcześniej, już kilka dni po pojawieniu się wiadomości, ostro skrytykował wągrowieckie władze oraz lokalne media za ich reakcję – jego zdaniem spowodowały one tylko większą panikę.
– Jeśli na terenie pod moim panowaniem znalazłaby się równie kompetentne media co wasze to z litości sfinansowałbym dla was operacje transplantacji mózgu. Myślę że małpy byłyby wystarczającymi dawcami.
W kontekście władz skrytykował on także bardzo szybkie dążenie do wejścia na ścieżkę prawną. Jak podkreślił, choć zdarzało mu się w burzliwy sposób dementować plotki i nieprawdziwe informacje, to takie działania jak w tym przypadku mogą w bardzo łatwy sposób doprowadzić do ograniczenia wolności słowa.

Zagrożenia związane z paniką z powodu SARS-CoV-2 w Polsce

Głównym wątkiem zarówno przemówienia jak również, z tego co zostało nam przekazane w informacji prasowej, obrad w Mieścisku jest kwestia zachowania społeczeństwa w obliczu paniki spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym. Zdaniem władz masowe wykupywanie maseczek, środków dezynfekujących czy podstawowych zapasów, w obawie przed niedoborami w sklepach, jest większym problemem niż sama groźba zarażenia koronawirusem.
– Należy pamiętać, że chociażby popularne ostatnio maseczki nie chronią przed zarażaniem wirusem. W Chinach nakaz ich noszenia jest spowodowany tym, że zmniejszają one jedynie ryzyko jego dalszego roznoszenia w przypadku osób już zainfekowanych. – podkreśla jeden z ekspertów zaproszonych na obrady w Mieścisku – Jednak w związku z masowym kupowaniem tych produktów mimo braku takiej potrzeby, ich ceny gwałtownie rosną a niedługo możemy stanąć w obliczu wysokiego niedoboru maseczek. W przypadku problemów z zaopatrzeniem w ten produkt placówki, które korzystają z nich na codzień w swojej pracy staną przed poważnym wyzwaniem.
Wskazywane zagrożenia to między innymi opóźnienia w zabiegach chirurgicznych czy potencjalne wypadki z narażeniem personelu medycznego.

Jak potoczą się obrady w sprawie koronawirusa w Mieścisku?

Władze podkreślają, że odbywające się na królewskim dworze spotkanie przebiega cały czas w spokojnej, pełnej merytorycznej dyskusji atmosferze. Opracowywane są rozwiązania, pozwalające na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa poddanym władcy Mieściska a gwardia królewska we współpracy z innymi lokalnymi siłami porządkowymi zabezpieczyła teren miasta w sposób, który nie zakłóca jego funkcjonowania.
Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki takim obradom nasza okolica będzie gotowa na ewentualne pojawienie się koronawirusa z Chin w Polsce i uda nam się bezproblemowo poradzić sobie z zagrożeniem epidemiologicznym.

1 Komentarz "Spotkanie w sprawie koronawirusa z Chin w Mieścisku. Monarcha apeluje o rozsądek."

  1. WaćpanTadek | 4 marca 2020 at 07:59 | Odpowiedz

    Z tego co powiadają to Król Mieściska ukrywa coś przed poddanymi. Od informatorów nieoficjalnie wiadomo, że w lochach swojego pałacu trzyma kilkunastu zarażonych uchodźców z Chin tylko po to by w odpowiednim momencie wzniecić panikę. Podobno Królem rządzą pobudki polityczne. Nastroje jakie Panują w Wieli nieopodal mieściska są napięte ponieważ wiadomo w kogo pójdzie atak Króla. Mieszkańcy Wieli są gotowi na nadejście COVID-19.

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.