Miasto i gmina Gołańcz

Projekt Twoja Energia w szkołach podstawowych w gminie Gołańcz

Szkolenie z zakresu energii odnawialnej w Gołańczy

W gminie odbyła się piąta edycja programu „Twoja Energia”. Jest to projekt edukacyjny mający na celu przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z energią odnawialną. Organizatorem zajęć jest firma EDP Renewables, która jest głównym inwestorem i zarządcą lokalnych farm wiatrowych.
W szkołach podstawowych w Gołańczy, Panigrodzu i Smogulcu przeprowadzono łącznie 12 lekcji dla uczniów z klas I-III. Najmłodsi mogli poznać różne rodzaje „zielonej” energii, takie jak wiatrowa, słoneczna, pochodząca z biomasy czy źródeł geotermalnych. Przedstawione zostały zagadnienia związane z wydajnością poszczególnych rodzajów oraz ich znaczeniem w naszym codziennym życiu. Pokazano czym różnią się od rozwiązań konwencjonalnych.

Nauka poprzez zabawę

Celem programu była przede wszystkim dobra zabawa. Zajęcia zostały zaprojektowane tak aby zachęcić uczniów do pogłębiania swojej wiedzy i odkrywania nowych informacji. W ramach projektu najmłodsi nabywali wiadomości z zakresu energii odnawialnej. Towarzyszyli im bohaterowie reprezentujący dane rodzaje źródeł, tacy jak Lolek Wiatrolek czy Jagoda Woda. Lubiane przez dzieci postacie pomagały w zrozumieniu poszczególnych zagadnień.
Wg nauczycieli, zajęcia były dla uczniów bardzo interesujące. Aktywnie uczestniczyli oni w lekcjach i w przyjaznej atmosferze nabywali informacje o przyjaznej środowisku energii. Na zakończenie rozdano dzieciom drobne upominki.

Energia wiatrowa w Gołańczy

EDP Renewables, firma organizująca zajęcia, to jedno z największych globalnych przedsiębiorstw w branży energii odnawialnej. Jest to czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej. W skład spółki wchodzi między innymi Farma wiatrowa Pawłowo-Gołańcz. Jej wiatraki są już stałym elementem krajobrazu naszej okolicy. Jest to jednak temat, który nadal potrafi wzbudzać kontrowersje.
Choć dla niektórych elementy elektrowni wiatrowej są bardzo przyjemnym widokiem, ich przeciwnicy uważają że szpecą one wygląd gminy. Różnice zdań dotyczą także nie tylko kwestii estetycznych ale również tego w jakim stopniu są one wydajne oraz faktycznego bezpieczeństwa dla środowiska. Jednak po wielu latach działania farmy wiatrowej w Gołańczy wyniki ekonomiczne oraz praktyczna bezawaryjność zdają się potwierdzać zasadność tej inwestycji. Opinie ekspertów wskazują, że jest to opłacalne i bezpieczne źródło energii.

Szkoła podstawowa w Gołańczy – nauka energii odnawialnej

Program bardzo spodobał się najmłodszym i jest nim zainteresowanych coraz więcej szkół. Gołaniecka szkoła jest otwarta na kolejne edycje „Twojej Energii”. Władze podkreślają, że „energia wiatrowa ma duże znaczenie dla gminy a szkolenie najmłodszych w dziedzinach takich jak energetyka jest niezbędne dla dynamicznego rozwoju miasta i okolic”.

Stań się głównym komentatorem "Projekt Twoja Energia w szkołach podstawowych w gminie Gołańcz"

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.