Miasto i gmina Gołańcz

Powiatowe dożynki w Gołańczy

Dożynki w Gołańczy

30 sierpnia w Gołańczy świętowano zakończenie żniw. Z tej okazji odbyła się huczna impreza znana powszechnie pod nazwą dożynki. Nazwa pochodzi od zwyczaju dożynania się alkoholem aż do zwrócenia treści pokarmowej. Dla wielu przyjezdnych wydaje się to dość prymitywne jednak zwyczaj został ustalony przez tutejszą arystokrację z XVI wieku.
Uroczystość została rozpoczęta mszą świętą kościele Św. Wawrzyńca. Następnie korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta na stadion przy ulicy Sportowej. Odbył się turniej symulatora farmy 2015 w którym nagrody otrzymały osoby o następujących nickach:

  1. Bishop1234
  2. PrzeczesywaczB
  3. VOLT89
  4. Gr4v3
  5. Fisher002
  6. M0r4koof
  7. Am3r1c4nR0M4N
  8. Zakrent
  9. Surpr1s3
  10. Cz4rn0byl

Rozdano odznaki honorowe za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.
dozynki

Małgorzata Osuch pełniąca funkcję przewodniczącego rady powiatu wręczyła Wandzie Berka z Czerlin i Adamowi Leszczyńskiemu z Oleszna nagrody Herbu Wągrowieckiego.

Szampańska zabawa w Gołańczy

Burmistrz Karol Libelta dał dwa medale. W końcu ktoś zwrócił uwagę, że Gołańczyk nie kaktus, pić musi i zaczęła się balanga. W tym roku obyło się bez ofiar śmiertelnych jednak niesmak powoduje przypadek kradzieży pięciu złotych od jednego z uczestników. Działy się też rzeczy kompletnie niezrozumiałe. Ktoś podpalił znak drogowy krzycząc „Lubię pączki!”. Ktoś inny skakał po stadionie komentując zabawę głosem znanego komentatora meczów NBA.

W pewnym momencie pojawili się również przybysze ze wschodu. Niektórzy z nich to prawdziwe dzieła sztuki socjalizmu. Komisja zdecydowała, że ​​w tym roku pierwszą nagrodę otrzyma Grabowiec Władimirski.

Podczas dożynek na scenie trwał śpiew i taniec w bardzo skrajny sposób z Nakła przedstawiony. Gwiazdą tegorocznych dożynek został Komarenko imieniem Ivan, który uderzył „Jego czarne oczy” chcąc porwać publiczność.

Stań się głównym komentatorem "Powiatowe dożynki w Gołańczy"

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.