Miasto i gmina Gołańcz

Nowe fakty na temat pożaru – kościół mógł być podpalony

Kościół w Gołańczy

W połowie kwietnia mieszkańcami Gołańczy wstrząsnął pożar miejskiej parafii. Straty wyceniono na ponad 350 tysięcy złotych. Całkowitemu spaleniu uległy między innymi zabytkowe organy z XVIII wieku. Dotychczas oficjalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej jednak w sprawie pojawiły się nowe fakty, które mogą sugerować, że nie był to wypadek.

Czy w wyniku nieporozumienia mogło dojść do podpalenia parafii?

Jednym z dowodów świadczących o umyślnym wywołaniu zniszczeń ma być znaleziony w kościele wydruk artykułu ze strony golancz.com.pl. Opisuje on odkrycie siedziby Illuminati w Gołańczy. Na pierwszy rzut oka jest ona bardzo podobna do parafii, stąd podejrzenie, że sprawca mógł pomylić oba budynki. Od czasu publikacji wspomnianego artykułu do władz Gołańczy regularnie napływają prośby o zburzenie siedziby niesławnej organizacji.
– Praktycznie co tydzień otrzymujemy listy z pogróżkami, fałszywe informacje o podłożeniu bomby czy też zwykłe stosy wulgaryzmów. – powiedział nam rzecznik Burmistrza – Wobec autorów wielu z takich listów wyciągnęliśmy już konsekwencje prawne ale korespondencji nie ubywa. Najgorsze jest to, że wielu ludzi błędnie rozpoznaje fotografię „siedziby Illuminati” jako gołaniecki kościół.
Istnieje więc uzasadnione prawdopodobieństwo, że zwarcie mogło zostać wywołane umyślnie. Policja odmówiła komentarza w tej sprawie.

Kościół w Gołańczy może przypominać gołaniecką siedzibę Illuminati

Kościół w Gołańczy może przypominać gołaniecką siedzibę Illuminati

Czy gołaniecki portal mógł spowodować tragedię?

Wielu ludzi krytykuje sam wspomniany wyżej artykuł. Niektórzy podważają jego prawdziwość, pojawiają się również głosy twierdzące, iż niepotrzebnie naraził on kościół w Gołańczy na niebezpieczeństwo. Skontaktowaliśmy się z właścicielem portalu aby zapytać o jego opinię w całej sprawie. Poniżej fragment wywiadu przeprowadzonego przez golancz.com.pl z właścicielem konkurencyjnego portalu golancz.com.pl:

Pański portal jest opiniotwórczym medium, które wielokrotnie wpływało na opinię mieszkańców Gołańczy w ważnych sprawach. Jak Pan odniesie się do zarzutów o spowodowanie zagrożenia parafii przez opublikowany artykuł?
– Moją misją, jako dziennikarza, jest dostarczanie ludziom rzetelnych informacji. Miasto Gołańcz jest dla mnie niezwykle ważną miejscowością, wiążę z nim wiele wspomnień i nigdy nie naraziłbym tak ważnej dla jej mieszkańców instytucji na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Moim celem było wyłącznie poinformowanie ich o najnowszych wydarzeniach, działałem mając na uwadze wyłącznie dobro Gołańczy.
Czy informacje zaprezentowane we wpisie są całkowicie prawdziwe?
– Zgodnie z naszym motto, portal golancz.com.pl zawiera wyłącznie rzetelne, sprawdzone informacje.
Jak ocenia Pan ostatnie doniesienia o możliwym podpaleniu?
– Jako dziennikarz, jestem zwolennikiem pióra, nie miecza. Uważam, że niezależnie od celów powinniśmy wykorzystywać drogę rozumu i starać się rozwiązywać problemy w pokojowy sposób. Jeśli ktoś podpalił kościół w Gołańczy to nic nie usprawiedliwia jego działań i mam nadzieję, że poniesie za to odpowiedzialność.

Pożar kościoła w Gołańczy – nieszczęśliwy wypadek czy zaplanowana akcja?

Dotychczasowe przesłanki nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić czy doszło tu do wypadku czy podpalenia. Poza wspomnianą wyżej możliwością pomyłki z siedzibą Illuminati pojawił się jednak jeszcze inny motyw, mogący być przyczyną ataku na parafię. Nasze źródła donoszą o zaplanowanym przez Burmistrza programie „Gołańcz Paryżem Wielkopolski”, który zakładał między innymi upodobnienie miasta do francuskiej stolicy poprzez budowę własnej, wyższej o 50 metrów (oryginalna wieża ma wysokość 324 metrów) wieży Eiffla. Dodatkowo część nazw ulic miała zostać zmieniona na francuskie. Pozwala to przypuszczać, że w ramach upodabniania się do niegdysiejszej „stolicy Europy”, władze mogły zostać „zainspirowane” wcześniejszym pożarem katedry Notre Dame. Takie wnioski są jednak zbyt daleko idące biorąc pod uwagę okoliczności więc pozostaje nam czekać na więcej dowodów w sprawie.

2 Komentarzy "Nowe fakty na temat pożaru – kościół mógł być podpalony"

  1. A jo to by chcioł zoboczyć te wierze ajfle co w noszym poryżu mo być wybudowono.

  2. Grażyna z tej strony. Czy myślą Pańśtwo że to możę być spowodowane illuminatim? Morze to o to chodzi?

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.