Miasto i gmina Gołańcz

Ludobójstwo w Gołańczy. Zginęło 5 gołębi!

Ludobójstwo w Gołańczy

We wtorek w Gołańczy miały miejsce kolejne testy uzbrojenia. Siły zbrojne miasta regularnie przeprowadzają eksperymenty z użyciem mieszkańców. W tym przypadku dotyczyły one gazów bojowych. Próby wykonano metodą określoną przez wojsko gołanieckie jako „pozytywne ludobójstwo”.

Jak donosi jedna z mieszkanek miasta, w ich trakcie zginęło pięć gołębi znajdujących się w jej domu.

Tragedia z gołębiami w czasie ataku gazowego

– Proszę zobaczyć, tu leżały – mówi pani Janina wskazując na położone na stole talerze – Pięć dużych gołąbków, wszystko gdzieś zginęło.

Pani Janina, 39 l., mieszka w Gołańczy od urodzenia. Do niedawna była matką jedenaściorga dzieci.

Któregoś dnia szykuję obiad, patrzę, a tu jakaś zielona mgiełka wchodzi mi przez okno. – kontynuuje obywatelka miasta – Ja myślałam najpierw że to te gnojki palą te marychłaniny ale przecież byli w szkole.

Po chwili pani Janina usłyszała kaszel dobiegający z jadalni.

– Przestraszyłam się, że to ten cały koronawirus z Wągrowca i zaraz zamknęłam drzwi do jadalni.

Po tym, jak odgłosy kaszlu ustały, matka otworzyła drzwi aby zobaczyć co się stało. Widok ją przestraszył.

– Z talerzy zginęły gołąbki! Zrobiłam je dla dzieci, które tam się udusiły. Przecież to są drogie rzeczy!

Komunikat władz w sprawie ludobójstwa w Gołańczy

Władze miasta Gołańcz wraz z dowództwem Gołanieckich Sił Zbrojnych wydały oficjalny komunikat w którym nakazują gołębiom powrót do miasta pod groźbą wieloletniego pozbawienia wolności oraz oferują bony żywieniowe za ich znalezienie. Eksperci uważają, że jest to zbyt pochopna decyzja.

– Należy najpierw ustalić, czy termin „zginęły” odnosi się do faktu ich zaginięcia czy śmierci. – mówi pracujący w Gołańczy ekspert do spraw ornitologiczno-lingwistycznych – jeśli lokalizacja gołębi jest nieznana i są one żywe to apel ma oczywiście sens ale jeśli mówimy tutaj o martwych stworzeniach to wieloletnie pozostawienie ich w zamknięciu wymaga specjalnych warunków. Gmina nie posiada aktualnie odpowiedniego ośrodka penitencjarnego.

Kontrowersje wokół gołanieckich testów zbrojnych

Testy przeprowadzane przez wojska Gołańczy budzą wiele kontrowersji. Oprócz oskarżeń o niszczenie przestrzeni miejskiej oraz naruszanie wolności mieszkańców poprzez ludobójstwo padają też pytania o koszt takich akcji. Pojawiły się nawet głosy, że korzystniejszym dla budżetu byłoby wykorzystanie niewolników z Damasławka.

Władze miasta Gołańcz odniosły się do zarzutów. Wybór sposobu przeprowadzania prób miał być podyktowany prawem międzynarodowym. Zabrania ono stosowania takich środków jak gazy bojowe w konfliktach zbrojnych. Wg rządzących nie dotyczą one takich scenariuszy, jakie mają tu miejsce, gdyż przeprowadzane są w czasie pokoju. Ich uczestnikami są obywatele, którzy dobrowolnie się na to zgodzili więc nie dość, że termin ludobójstwo nie do końca tu pasuje to jest to przykład budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Władze twierdzą, że zaangażowanie społeczności w miejskie inicjatywy ma charakter pozytywny i nie ma tu mowy o represjach. Mieszkaniec miasta Gołańcz, aby odebrać emeryturę lub świadczenia takie jak 500+, musi podpisać dokument, w którym zgadza się na udział w testach. Oświadczenie obejmuje również potomstwo. Wg władz wykorzystanie niewolników, którzy w przeciwieństwie do obywateli nie byliby dobrowolnymi uczestnikami, jest niehumanitarne.

Ofiary ludzkie i gołębie ludobójstwa w Gołańczy

W trakcie ataku gazowego śmierć poniosło około 40 osób (dokładne dane nie są znane). W domu pani Janiny umarło pięcioro z jej dzieci, w tym dwie dziewczynki i trzech chłopców. Mieli być oni w szkole lecz zamknięto ją z powodu zagrożenia koronawirusem. Matka twierdzi jednak, że nie jest zmartwiona ich śmiercią.

– Tyle gęb do wykarmienia, kogo na to stać? Niby jest 500+ ale papierosy drożeją, wódka drożeje a gdzie tu jeszcze pieniądze na jedzenie? A teraz mniej wydatków no i zasiłek jeszcze. Burmistrz Gołańczy naprawdę jest dla nas dobry!

Martwi ją jednak kwestia gołębi:

– Żebym to ja wiedziała, że nawet nie będzie ten obiad potrzebny to bym nie robiła. A teraz kto mi to zwróci wszystko?

Do rozwiązania problemu gołębi została powołana specjalna komisja. Ma ona zbadać okoliczności sprawy i rozwiązać zarówno wątpliwości językowe, prawne jak i praktyczne. Lokalni eksperci otrzymają pełne wsparcie gołanieckich sił zbrojnych oraz specjalne uprawnienia.

Jak stwierdził przedstawiciel prasowy burmistrza Gołańczy:

– Złapiemy te gołębie lub je znajdziemy. Nie ma to znaczenia ale sprawiedliwość musi wygrać!

2 Komentarzy "Ludobójstwo w Gołańczy. Zginęło 5 gołębi!"

  1. Gazownik z Wiednia | 16 marca 2020 at 20:06 | Odpowiedz

    Nie ma na to innych dowodów*

  2. Gazownik z Wiednia | 16 marca 2020 at 20:04 | Odpowiedz

    Nie od dziś wiadomo, że z powodu gazu umierają głównie słabe jednostki, które nie wytworzyły odpowiedniej odporności. Usunięcie ich że społeczeństwa sprawi, że ich geny nie będą przekazywane dalej i poprawi to jakość puli genetycznej mieszkańców Gołańczy. Widać, że rządzący tym miastem są wybitnymi specjalistami w dziedzinie eugeniki i dbają o jakość siły roboczej w gminie, oby tak dalej, a może uda im się dogonić osiągnięcia wybitnego austriackiego akwarelisty, wielbiciela kotów Pana Meowdolfa Kittlera, którego osiągnięcia są przekazywane pocztą pantoflową, gdyż niestety nie ma na to dowodów. ; – (

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.