Miasto i gmina Gołańcz

Gołanieckie siły zbrojne zatrzymały wrogiego szpiega

Pojmanie wrogiego szpiega

W środę 8 maja, w godzinach późnowieczornych, patrol GSZ zauważył podejrzanie zachowującego się człowieka w okolicach rynku. Poruszał się on w dziwny sposób oraz posługiwał się niezrozumiałym dialektem. Przejawiał również zachowania agresywne lecz nie otrzymaliśmy szczegółów w tym aspekcie. Żołnierze zatrzymali go i poddali przesłuchaniu. Badania wykazały, że był pod wpływem alkoholu lecz to, co funkcjonariuszom wydało się pijackim bełkotem wg. eksperta gołanieckich sił zbrojnych było prymitywnym dialektem używanym przez jedno z damasławiańskich plemion.

– Podejrzewamy, że jest to szpieg pochodzący z Damasławka, którego celem było wykradnięcie tajnych danych na temat stacjonujących w pobliżu wojsk Gołańczy.

Zacięta sytuacja w Damasławku

W Damasławku rozpoczyna się okres godowy w związku z czym trwają tam zacięte walki między plemiennymi wojownikami. Z roku na rok dochodzi tam do coraz brutalniejszych aktów przemocy. Plemiona walczą przy użyciu coraz okrutniejszych taktyk i zdarza im się wykorzystywać zdobycze nowoczesnej technologi. W lipcu zeszłego roku oddział damasławiańskich wojowników użył zdobycznego granatu odłamkowego do zniszczenia chatki należącej do brata wodza jednego z wrogich szczepów. Eksperci wskazują również na coraz częstsze użycie broni palnej.

– W tym roku zanotowaliśmy ponad 10 incydentów z użyciem ładunków wybuchowych i broni palnej. W większości przypadków została ona ukradziona służbom mundurowym z pobliskich miejscowości choć znany jest przypadek nielegalnej sprzedaży tego typu narzędzi jednemu z plemion. Istnieję więc prawdopodobieństwo, że działalność szpiegowska miała więc na celu wybadanie możliwości kradzieży uzbrojenia gołanieckich sił zbrojnych.

Afera szpiegowska w Gołańczy

Rodzina zatrzymanego twierdzi, że zarzuty są całkowicie bezpodstawne a w Gołańczy przebywał on w odwiedzinach. Tamtej nocy miał on udać się do sklepu monopolowego celem zakupu napojów alkoholowych.

– Mietek (imię zmienione na potrzeby artykułu) nawet nie wie gdzie leży Damasławek. Przyjechał do nas w odwiedziny, żaden z niego szpieg. Piliśmy kulturalnie alkohol i kiedy się skończył to poszedł po więcej. Co w tym dziwnego?

Sprawę badają organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka. Pojawiły się doniesienia o nieludzkim traktowaniu i stosowaniu tortur w czasie przesłuchania. Burmistrz odmówił komentarza w tej sprawie.

1 Komentarz "Gołanieckie siły zbrojne zatrzymały wrogiego szpiega"

  1. Ale ciśnienie Czarnobylowi Wlkp gahah uwielbiam ta strone

Skomentuj to!

Twój adres mail zostanie sprzedany na cele marketingowe.


*


Gołańcz - Miasto i Gmina

Gołańcz to przeogromna aglomeracja leżąca w dolinie Pałuczańskiej. Swoim magicznym klimatem urzekła już przeszło miliard obywateli. Przekonaj się jakie przygody czekają w tej niesamowitej miejscowości.

Prosimy mieć na uwadze, że nie każda informacja na stronie musi być prawdziwa więc proszę do nich podchodzić z dystansem i samodzielnie je weryfikować. Mimo starań redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość przedstawianych wydarzeń.